International Freight Forwarding

UTİKAD Üyeliğimiz Tescillendi

IFF olarak 2022 yılında çıktığımız yolda lojistik sektörünün hızla büyüyen en genç temsilcileri arasında yer alıyoruz. Ülkemizi, uluslararası ticaretin lojistik alanlarında temsil ederek büyümeye devam ediyoruz. UTİKAD üyelik sürecimizin başladığını kamuoyunun bilgisine sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

1986 yılında kurulan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD); Türk taşımacılık ve lojistik sektörünün en geniş kapsamlı sivil toplum kuruluşudur.

Türkiye’de ve uluslararası alanda kara, hava, deniz, demiryolu ve kombine taşımacılığın yanı sıra liman işletmeciliği, antrepo ve depo hizmetleri, hızlı kargo ve paket taşımacılığı, gümrük müşavirliği faaliyetlerinde bulunan ve lojistik hizmet üreten firmaları aynı çatı altında toplayan UTİKAD, Türk lojistik sektörünün sesi olarak sektörü ve üyelerini yurt içi ve dışında pek çok platformda temsil etmektedir.

UTİKAD sektörün ve üyelerinin uluslararası standartlarda ve sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamaya yönelik çalışmalarının yanı sıra Türkiye’de lojistik kültürün yerleşmesi ve gelişimi için eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.